Analýza protokolu WAIS-III

Tato kalkulačka slouží k analýze protokolu WAIS-III dle postupu, který je popsám v knize základy WAIS-III autorů A.S.Kaufmana a E.O. Lichtenbergerové.

                  

(Informace o českém vydání knihy je možno nalézt zde.)

Postup interpretace výsledků popsaný v knize je třeba znát (z důvodu ochrany autorských práv ho zde není možno publikovat).

Nástroj dle výše zmíněného postupu provede analýzu skórů, která je pro interpreteaci velmi užitečná, nicméně kvůli relativní časové náročnosti ji jen málo kliniků skutečně provádí.

Jak to funguje?

Po otevření stránky budete vyzváni k zadání skórů získaných z protokolu WAIS-III. V ideálním případě je třeba zadat všechny skóry (včetně volitelného subtestu „Skládání objektů“. V případě, že některý subtest či skór chybí, je možné analýzu provést i bez něj, nicméně to snižuje výtěžnost. Ještě je třeba upozornit, že nástroj nijak nekontroluje správnost či integritu zadaných dat. Zadáte-li tedy chybné výsledky obdržíte chybnou analýzu. Výsledky je možno zobrazit na monitoru nebo exportovat do MS Word.

Aplikace zatím běží ve zkušebním režimu, který bude časem změněn. Pokud naleznete chybu, nebo pokud budete mít nějaké připomínky, napište mi, prosím.

Na zadání dat k analýze pokračujte kliknutím sem.

 

Pro úplnost je třeba dodat, že autorem vlastního skriptu je Martin Poláček